Przejdź do treści
SPEKTAKL KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY
gra
6
5
1
4
3
2
Przejdź do stopki

VI - 23.05.-28.05.2005 r. Schöneiche

Treść

Wizyta delegacji uczniów i opiekunów z naszej szkoły w Schöneiche.

23.05.2005 – 28.05. 2005

W dniach 23.05. – 28.05. 2005 delegacja uczniów, nauczycieli i rodziców z naszej szkoły udała się do Schöneiche.
Wyjechaliśmy 23.05 ok. godz.6.00. Do Schöneiche przybyliśmy w godzinach wieczornych. Gospodarze czekali już na nas i wspólnie udaliśmy się de restauracji na kolację. Po kolacji uczniowie poznali rodziny, u których mieli zamieszkać i wspólnie z nimi pojechali do ich domów.
Następnego dnia spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej przy szkole, gdzie nastąpiło oficjalne powitanie delegacji z Polski. Wystąpił Dyrektor szkoły Podstawowej nr 1 w Schöneiche, który serdecznie nas powitał. Dyrektor naszej szkoły- Paweł Sypek w swoim przemówieniu zaprosił delegację z Niemiec do Szczawnicy w roku 2006.
W części artystycznej uczniowie obydwu szkół zaprezentowali przygotowane przez siebie programy. Następnie odbyły się zawody sportowe. Na boisku drużyny polska i niemiecka rozegrały Mecz o Puchar Przyjaźni. Przegraliśmy tym razem i puchar został w Schöneiche. Mieliśmy natomiast zwycięzców w biegach. Zdobyliśmy też puchar w Turnieju Szachowym.
Po południu udaliśmy się do Centrum sportowego, gdzie mieliśmy możliwość pograć w kręgle i badmintona. Wieczorem w szkole odbyła się dyskoteka oraz warsztaty plastyczne.
Środa była dniem, w którym zwiedzaliśmy Berlin. Zobaczyliśmy Bramę Brandenburską, spacerowaliśmy ulicą „Unter den Linden”, widzieliśmy budynek parlamentu i siedzibę Kanclerza Niemiec oraz wiele innych zabytków i ciekawych budowli.
Po południu uczniowie spędzili czas w domach gospodarzy.
W czwartek pojechaliśmy do małej miejscowości Neuzelle. Zwiedziliśmy tam piękny kościół, spacerowaliśmy po ogrodach. Byliśmy też w zabytkowym budynku, które kiedyś zamieszkiwali pracownicy klasztoru, znajdującego się dawniej w Neuzelle.. Po obiedzie udaliśmy się dalej – do Ratzdorf. W miejscowości tej łączą się dwie rzeki – Odra i Nysa. Po drugiej stronie widać już Polskę. Uczniowie mieli tam chwilę dla siebie i bawili się na placu zabaw, ufundowanym kilka lat temu przez Michaela Jacksona.
Piątek większość dzieci spędziła w rodzinach gospodarzy. Niektórzy byli z nimi w Berlinie i okolicznych miejscowościach. Inne dzieci spotkały się w parku zabaw, gdzie miło spędziły czas. Miały nawet możliwość własnoręcznego zrobienia placków ziemniaczanych. Wszyscy dobrze się bawili.
W sobotę pożegnaliśmy gościnne Schöneiche i udaliśmy się do domu. Dzieci miło wspominały pobyt w rodzinach niemieckich gospodarzy. Niektórym ciężko było się z nimi rozstać.
111311