Przejdź do treści
SPEKTAKL KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY
gra
6
5
1
4
3
2
Przejdź do stopki

III - 27.05.- 1.06.2002 r. Szczawnica

Treść

Trzecia wizyta delegacji uczniów i nauczycieli z Schöneiche
w naszej szkole.

27.05.2002 – 01.06.2002

W dniach od 27.05 – 01.06.2002 już po raz trzeci gościliśmy w naszej szkole delegację uczniów i nauczycieli z Schöneiche. Delegacji towarzyszył tym razem Burmistrz Miasta Schöneiche – Heinrich Jutner i radna miasta.
Opiekunowie oraz burmistrz zakwaterowani zostali w hotelu. Uczniowie zamieszkali w polskich rodzinach .
We wtorek – 28.05.2002 oficjalnie powitaliśmy w szkole i naszym mieście delegację z Niemiec. Następnie zaprosiliśmy gości na zajęcia terenowe przeprowadzone przez pracowników Pienińskiego Parku Narodowego. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję poznać walory przyrodnicze Pienin.
Po południu wszyscy spotkali się w restauracji „Bacówka” przy ognisku. Dzieci miło spędziły czas piekąc kiełbaski, śpiewając i tańcząc.
W środę zaproponowaliśmy gościom spływ przełomem Dunajca. Pogoda nie sprzyjała nam tego dnia i padał deszcz, ale mimo tego wycieczka była niezapomnianym przeżyciem. Tratwami dopłynęliśmy na Słowację, do Leśnicy, gdzie odbył się festyn. Uczniowie naszej szkoły i niemieccy uczniowie spotkali się z uczniami słowackiej szkoły. Wszystkie dzieci wzięły udział w biegach sztafetowych.
W godzinach popołudniowych wróciliśmy do Szczawnicy i uczniowie z Schöneiche spędzili resztę dnia z rodzinami gospodarzy.
Czwartek był dniem, który dzieci z Niemiec spędziły w polskich rodzinach.
W piątek zorganizowaliśmy na dziedzińcu szkolnym warsztaty plastyczne. Dzieci uczyły się malarstwa na szkle. Goście mogli też obejrzeć wystawę prac naszych uczniów „Zabytki Małopolski”.
W południe Wyjechaliśmy kolejką na górę „Palenicę” . Dzieci i dorośli miło spędzili czas na przejażdżkach rynną grawitacyjną.
W sobotę pożegnaliśmy naszych gości. 

111882