Przejdź do treści
SPEKTAKL KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY
gra
6
5
1
4
3
2
Przejdź do stopki

XIX - 11.06. - 16.06.2018r. - Szczawnica

Treść

PONIEDZIAŁEK 11.06.2018.

Nasi goście z Schöneiche dotarli do Szczawnicy i poznali swoich gospodarzy.

 

WTOREK 12.06.2018. 

Poranna burza zmieniła nam plan dnia. Dzięki zastosowaniu wariantów rezerwowych, wspaniałemu wsparciu grupy rodziców i pracowników obsługi szkoły, zdolnościom improwizacyjnym nauczycieli oraz dobrej postawie uczniów, dzień dzisiejszy zaliczamy do niezwykle udanych. W oficjalnym powitaniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica pan Grzegorz Niezgoda. Dyrektorzy obydwu szkół życzyli uczestnikom udanego spotkania. Szczawnicka szkoła odzyskała Puchar Przyjaźni a artystyczne prezentacje uczniów z Schöneiche i Szczawnicy oklaskiwaliśmy owacyjnie. Dziękujemy za pomoc Krzysztofowi Czai i Łukaszowi Różyckiemu (Kudłatemu).

 

ŚRODA 13.06.2018.

Udany dzień w Krynicy. Deszcz nas oszczędził, było ciepło i atrakcyjnie. Park linowy w "Fabryce endorfiny" był miejscem zabawy na wysokościach mniejszych i większych. Wyjazd na Jaworzynę i ścieżka edukacyjna z przewodnikiem - leśnikiem był dopełnieniem programu dnia. Smaczny posiłek u p. Węglarza w "Tęczy" i powrót do deszczowej Szczawnicy.

 

CZWARTEK 14.06.2018.

Gdyby pogoda była łaskawa, dzień ten przyniósłby uczestnikom wiele wrażeń na rzece Dunajec. Niestety musieliśmy dostosować plany do możliwości pogodowych. Zwiedziliśmy "serce" zapory wodnej w Niedzicy - wnętrze elektrowni z "centrum dowodzenia". Ponieważ elektrownia jest obiektem strategicznym, nie wolno robić zdjęć, dlatego nie zobaczycie ich w tej relacji. Później byliśmy na koronie zapory i podziwialiśmy zamek w Niedzicy oraz widoki na jezioro. Obiad zjedliśmy w Schronisku "Orlica" w Szczawnicy. Spacer promenadą przez Szczawnicę zakończył wspólny dzień.

 

PIĄTEK 15.06.2018.

"Dzień w rodzinach" a opiekunowie w Krakowie. Zwiedzanie starego miasta, Wawelu, dzielnicy Kazimierz wypełniły dzień nauczycielom i rodzicom z Niemiec.

 

SOBOTA 16.06.2018.

Pożegnania czas. Po prawie tygodniowym wspólnie spędzonym czasie nadeszła sobota, dzień wyjazdu naszych niemieckich kolegów. W piątek polskie rodziny zorganizowały dzień pobytu a dorośli uczestnicy zwiedzali Kraków, m.in. Wawel i Kazimierz. Powrócimy jeszcze do wspomnień XIX Spotkania Polsko - Niemieckiej Wymiany szkolnej Szczawnica - Schöneiche. Podziękowania kieruję do wszystkich, którzy uczestniczyli i pomagali w organizacji wymiany. Przede wszystkim rodzicom, którzy zdecydowali się na przyjęcie niemieckich uczniów w swoich domach oraz tych, którzy wydatnie pomogli w organizacji festynu. Dziękuję także: Polsko Niemieckiej Wymianie Młodzieży - organizacji wspierającej. Miastu i Gminie Szczawnica, Burmistrzowi, Panu Grzegorzowi Niezgodzie i Sekretarzowi, Panu Tomaszowi Ciesielce - za wsparcie wymiany oraz uczestnictwo w spotkaniu. Radzie Rodziców SP1 - całej grupie "festynowej"- za pomoc w organizacji. Panu Grzegorzowi Gackowi i Pani Renacie Goreckiej - za przyjęcie dorosłych gości w Apartamentach Park. Pani Agacie Mastalskiej - Wójcik - Manager Hotelu Batory - za pomoc i wsparcie w organizacji wymiany. Panu Zygmuntowi Gabrysiowi - Restauracja "U Zosi" - za poczęstunek dla Gości. Państwu Elżbiecie i Zbigniewowi Wójcikom - Restauracja "Bacówka", Panu Tomaszowi Salamonowi - Restauracja "Bohema", Panu Romanowi Hamerskiemu - Restauracja "Czarda", Panu Tomaszowi Dydzie - "DIDI-TRANS", Panu Wojciechowi Wierciochowi oraz Panu Witoldowi Sadzikowskiemu - za wspieranie organizacyjne. Flisakom ze Szczawnicy i panu Maciejowi Gębali, którzy gotowi byli zafundować spływ Dunajcem a bardzo zła pogoda uniemożliwiła realizację tych planów. Dziękuję wszystkim nauczycielom, dzięki pracy których mogło odbyć się nasze spotkanie. Do zobaczenia za rok w Schöneiche.

122027