Przejdź do treści
SPEKTAKL KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY
gra
6
5
1
4
3
2
Przejdź do stopki

XIX Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Przemyślu

Treść

XIX Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Przemyślu

      XIX Zlot Szkół Sienkiewiczowskich odbył się w dniach 27-29 maja 2011r. Zorganizowany przez zkołę podstawową w Przemyślu zgromadził przedstawicieli wszystkich szkół, których patronem jest Henryk Sienkiewicz. Nasza szkołę reprezentowały Agnieszka Morawa i Natalia Symela, a opiekę nad nimi sprawowała p. dyrektor Bożena Nowak.

      Nasza podróż trwała dosyć długo, gdyż wyruszyliśmy ze Szczawnicy o 13.30, a dopiero o 21.30 byliśmy na miejscu. W pociągu, którym jechaliśmy z Nowego Sącza do Tarnowa spotkaliśmy grupę uczniów z Jastrzębia. Później czekały nas przesiadki do pierwszego i drugiego już docelowego pociągu. Wsłuchując się w stukot pędzących wagonów rozmawialiśmy i oglądaliśmy piękny krajobraz.

      W Przemyślu przywitał nas rześki i chłodny wieczór oraz miły kierowca busa, który dowiózł nas wprost do szkoły rekolekcyjnej, gdzie mieliśmy zapewniony nocleg. Pokoje były 7-9 osobowe więc szybko się zaprzyjaźniłyśmy z nowymi koleżankami, z którymi  rozmawiałyśmy do późnych godzin wieczornych. Uroczyste otwarcie Zlotu rozpoczęło się o godz.15.00 mszą św. i przemarszem wszystkich uczestników przez miasto. W tym pochodzie szkół dominowały emblematy przedstawiające tarcze szkolne. Gwiazdą tego wieczoru był znany wszystkim dziennikarz radiowy- przemyślanin Przemysław Babiarz, który przeczytał nam fragment książki  „Ogniem i mieczem”. Na pamiątkę tego spotkania rozdawał autografy,  a my udaliśmy się do hali sportowej, by obejrzeć młodych artystów w pokazach tanecznych.

      Sobota była dniem wycieczek. Już o 8.00 zwiedzaliśmy zamek w Krasiczynie, a z wysokich wieżyczek mogliśmy podziwiać rozciągający się krajobraz. W Bolestraszycach spacerowaliśmy alejkami przepięknego ogrodu botanicznego zachwycając się coraz to innymi gatunkami kwiatów, krzewów i drzew, a z pobliskich stawów dobiegał śmieszny rechot żab. Tego dnia zobaczyliśmy jeszcze forty, muzea i kościoły. W czasie przerwy  na odpoczynek zasmakowaliśmy przemyskich lodów. Kolejką linową udaliśmy się na górę Kopyśtankę, ledwo co wyjechaliśmy, a już trzeba było wracać, gdyż nadciągała burza. Na koniec dnia grillowaliśmy wspólnie przy legendach o Przemyślu i okolicznych regionach. W niedzielę uroczyście zakończyliśmy Zlot i zabraliśmy w drogę powrotną wszystkie wspomnienia i adresy nowych koleżanek. Podróż minęła bardzo szybko, gdyż wciąż przeżywaliśmy naszą wycieczkę.

      Coroczne Zloty organizowane w różnych miejscowościach Polski to wspaniały pomysł, który pozwala na spotkanie się dzieci z różnych szkół. Mimo, że są z różnych części kraju, łączy je jeden patron Henryk Sienkiewicz, którego wszyscy znają i szanują. Uczniowie wspólnie się bawią, ale również zdobywają nowe doświadczenia.

 

Autor: Agnieszka Morawa - uczestnik XIX Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich

 

Jeśli chcesz zobaczyć galerię zdjęc ze zlotu odwiedź stronę XIX Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich w Przemyślu i dostepna tam galerię ;)

 

 

 

 

111296