Przejdź do treści
SPEKTAKL KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY
gra
6
5
1
4
3
2
Przejdź do stopki

ZIELONA SZKOŁA 2024

ZIELONA SZKOŁA 2024

Treść

🌊 10.06. Dzień 1: Rozpoczęcie Przygody 🌊
Wczoraj wieczorem klasy piąte wyruszyły na długo oczekiwaną Zieloną Szkołę nad Morzem. Po przyjeździe na miejsce powitała nas piękna pogoda, idealna na rozpoczęcie naszej morskiej przygody! Zakwaterowaliśmy się w przytulnym ośrodku położonym blisko plaży, co pozwala nam w pełni cieszyć się urokami Bałtyku.

🐬 Fokarium – Niesamowite Spotkanie z Morskimi Zwierzętami 🐬
Uczniowie byli zachwyceni możliwością zobaczenia fok z bliska! Podczas wizyty dowiedzieliśmy się wiele o ochronie tych niesamowitych zwierząt i ich roli w ekosystemie. Największą atrakcją była oczywiście możliwość obserwowania karmienia fok oraz poznanie historii niektórych z nich.

🚶‍♀️ Spacer po Półwyspie i Plażowanie 🚶‍♂️
Spędziliśmy czas na spacerze po pięknym Półwyspie Helskim. Mieliśmy okazję podziwiać wyjątkową przyrodę oraz widoki rozciągające się na morze. Po południu wróciliśmy na plażę, gdzie mogliśmy zrelaksować się, zbierać muszelki i budować zamki z piasku.

Pierwszy dzień był niesamowitą okazją do poznania nadmorskiej przyrody i spędzenia czasu w grupie.

🌊 Dzień 2: Gdańsk i Sopot 🌊
Podczas drugiego dnia pobytu na Zielonej Szkole zwiedziliśmy gdańskie ZOO i spacerowaliśmy molo w Sopocie. Wieczorem - plaża 🙂 Humory nam dopisują i bawimy się świetnie.

  

🌊 Dzień 3 - Gdańsk 🌊
Dzisiaj Gdańsk > Westerplatte > Starówka > Bazylika Mariacka > Pomnik Neptuna
Pomnika Neptuna - symbol morza króluje w sercu Gdańska i przyciąga tysiące turystów z całego świata. 🌍 📸 Piątoklasiścu mieli niepowtarzalną okazję stanąć twarzą w twarz z legendarnym władcą mórz! 🌟
Gdańsk to miasto pełne magii i historii, a Pomnik Neptuna to tylko jedna z jego niesamowitych atrakcji! BYŁO SUPER 🌟🇵🇱
Na zakończenie cudownego dnia aktywności sportowe i zabawy na świeżym powietrzu oraz pieczenie kiełbasek.

🌊 Dzień 4 🌊
Czwarty dzień Zielonej Szkoły był pełen niezapomnianych wrażeń! Wspaniałe chwile na plaży. Wesoła zabawa, budowle z piasku i cudowna pogoda. Humory dopisują.  Zakończyliśmy go pełną śmiechów i emocji grą w kalambury, które pokazały jak kreatywni mogą być nasi uczniowie. Potem wysłuchaliśmy z uwagą fascynującej prelekcji pana Bartosza Ciesielki, który zabrał nas w podróż po odległych zakątkach świata swoimi opowieściami. Kolejną atrakcją było wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszą rzeźbę z piasku - drobne upominki i gratulacje dla wszystkich uczestników! Na zakończenie dnia spacerowaliśmy po plaży, podziwiając przepiękny zachód słońca.

🌊 Dzień 5 - Gdynia🌊
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Eksperyment. To miejsce pełne fascynujących interaktywnych wystaw, które pozwoliły dzieciom na własnej skórze doświadczyć, jak działa nauka. Od eksperymentów z wodą, po poznawanie tajemnic kosmosu – każdy znalazł coś dla siebie!
Następnie udaliśmy się na Stadion Miejski Arka Gdynia, gdzie uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi sportowcy. Zobaczyliśmy szatnie zawodników, ławki rezerwowych i oczywiście – boisko, które na co dzień oglądają w telewizji. 
Kolejnym punktem programu była wizyta na Darze Pomorza, gdzie dzieci mogły poznać historię tego pięknego żaglowca, który niegdyś służył jako statek szkolny. Spacer po pokładach i zejście do wnętrza statku dostarczyły nam wielu emocji.
Dzień zakończyliśmy na ORP Błyskawica – legendarnym okręcie wojennym. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda życie na pokładzie wojennym i poznać historię polskiej marynarki wojennej.
Był to dzień pełen nauki, przygód i niezapomnianych wrażeń.

 

🌊 Dzień 6 - Malbork i  powrót do Szczawnicy🌊
Cały ten intensywny tydzień nad morzem to niezapomniane przeżycie, które na pewno będziemy wspominać przez długie lata.
Dziękujemy wspaniałym Rodzicom za pomoc i zaangażowanie! Serdecznie dziękujemy również naszemu niesamowitemu przewoźnikowi, za bezpieczną podróż, za cierpliwość i zaangażowanie.

 

115912