Przejdź do treści
SPEKTAKL KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY
gra
6
5
1
4
3
2
Przejdź do stopki

V - 10.05.-15.05.2004 r. Szczawnica

Treść

Czwarta wizyta delegacji z Schöneiche w naszej szkole.

10.05.2004 - 15.05.2004


Od 10 maja w naszej szkole po raz kolejny przebywała delegacja z zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech. Z przyjacielską wizytą przybyła trzydziestoośmioosobowa grupa uczniów i ich opiekunów. Dzieci z Schöneiche, jak podczas każdej dotychczasowej wizyty, również tym razem zamieszkały w domach rodzin gospodarzy. Opiekunowie zakwaterowani zostali w hotelu.
11 maja przywitaliśmy oficjalnie gości w naszej szkole.
W czasie tegorocznego pobytu pokazaliśmy naszym gościom Zakopane, kościółek w Dębnie, zabytki Krakowa oraz Wieliczkę.
Atrakcją dla dzieci i ich opiekunów był piknik w „Ranczo w Dolinie”. Wszyscy wspaniale się bawili, tańcząc, śpiewając, piekąc kiełbaski.
Niemieccy goście zafascynowani byli także kopalnią w Wieliczce. Zrobiła ona na nich duże wrażenie. W Krakowie wspólnie zwiedziliśmy Stare Miasto.
Wycieczka do zakopanego również była dla naszych gości atrakcją. Wyjechaliśmy na Gubałówkę, skąd nasi niemieccy przyjaciele mogli podziwiać piękno Tatr. W drodze powrotnej do Szczawnicy zwiedziliśmy stary kościółek w Dębnie.
Dwa dni przeznaczone były na sport i warsztaty plastyczne. Uczniowie obydwu szkół brali udział w zawodach lekkoatletycznych. Tradycyjnie już drużyny z niemieckiej i polskiej szkoły rozegrały Mecz o puchar Przyjaźni. W tym roku puchar wrócił do rąk polskich piłkarzy.
W szkolnej świetlicy zorganizowaliśmy zajęcia plastyczne. Uczniowie uczyli się wykonywać papierowe kwiaty, rysowali, wycinali i tworzyli własne kompozycje.
16 maja pożegnaliśmy delegację z Schöneiche.

109166