Przejdź do treści
SPEKTAKL KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY
gra
6
5
1
4
3
2
Przejdź do stopki

MAJOWE SUKCESY NASZYCH RECYTATORÓW

MAJOWE SUKCESY NASZYCH RECYTATORÓW

Treść

Wiosna to czas intensywnych przygotowań dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy. Nasi młodzi artyści aktywnie ćwiczą i doskonalą swoje umiejętności recytatorskie, aby z powodzeniem brać udział w licznych konkursach organizowanych w regionie.

Pomimo okrojonego składu, z powodu odbywających się w tym samym terminie wycieczek szkolnych i zawodów sportowych, reprezentacja naszej szkoły dzielnie stawiła czoła najlepszym wykonawcom z całej Małopolski.

  • 20 maja w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyły się eliminacje do czterdziestej edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Echa Poetica”. W rejonowym etapie wystąpiły Zosia Bańkosz oraz Maja Mazurek, która zdobyła nagrodę i zakwalifikowała się do finału.
  • 29 maja odbyła się czterdziesta edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Echa Poetica". Wydarzenie to przyciągnęło utalentowanych uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski, którzy rywalizowali w recytacji zarówno wierszy, jak i utworów prozatorskich. W konkursie wzięło udział wielu młodych recytatorów, a poziom prezentowanych utworów był niezwykle wysoki. Jury miało trudne zadanie wyłonienia najlepszych występów. Jedną z wyróżnionych osób była Maja Mazurek, której występ spotkał się z uznaniem zarówno członków komisji, jak i publiczności.
  • 24 maja w Szkole Podstawowej im. A. Suskiego w Szaflarach odbył się Konkurs Recytatorski "Strofy o Ojczyźnie". Wydarzenie zgromadziło uczniów szkół podstawowych oraz reprezentantów placówek kulturalnych z terenu szeroko rozumianego Podhala, Spisza, Orawy, Ziemi Pienińskiej i Ziemi Gorczańskiej. Szczawnicką Jedynkę reprezentowały Matylda Słabiak i Julia Tkaczyk. Obie uczennice wykazały się ogromnym talentem i zaangażowaniem, a występ Julii został nagrodzony wyróżnieniem.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom wspaniałych występów oraz życzymy sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich.

115912