Przejdź do treści
SPEKTAKL KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY
gra
6
5
1
4
3
2
Przejdź do stopki

II - 7.05.-12.05.2001 r. Schöneiche

Treść

Wyjazd delegacji uczniów i nauczycieli naszej szkoły do Schöneiche.

07.05.2001 - 12.05.2001


W dniach 07.05-12.05.2001 delegacja uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły gościła w zaprzyjaźnionej szkole niemieckiej w Schöneiche.
Do Schöneiche jechaliśmy 13 godzin. O 20.00 powitał nas dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 – Gerhard Schwellnus. Po kolacji, szczawnickie dzieci pojechały z rodzinami gospodarzy do ich domów.
Następnego dnia, tj. we wtorek 08.05.2005 odbyło się oficjalne powitanie naszej delegacji, na którym obecny był Burmistrz Miasta Schöneiche. Po części oficjalnej, uczniowie niemieckiej szkoły zaprezentowali przygotowane przez siebie piosenki i skecze, które częściowo wykonały w języku polskim.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy – Marian Dziwik przekazał burmistrzowi Schöneiche pozdrowienia od burmistrza Szczawnicy – Michała Kochana. Na ręce dyrektora Schwellnusa złożył również upominki dla uczniów i nauczycieli tamtejszej szkoły. Były nimi m.in. capurki – symbol uniwersjady, ogromna ciupaga oraz herb naszego miasta wykonany przez uczniów.
Po południu zwiedziliśmy Schöneiche – miasto pełne zieleni, parków i kwiatów.
Podczas kolejnych dni zwiedzaliśmy Berlin. Gospodarze pokazali naszej delegacji najpiękniejsze zakątki i zabytki swojej stolicy. Byliśmy też w kinie panoramicznym na filmie pt. „Egipt”.
11.05.2001r odbył się festyn szkolny. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach sportowych. Mogli też wykazać się umiejętnościami malarskimi lub po prostu potańczyć w rytm muzyki dyskotekowej. W tym dniu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali dwa przedstawienia w języku niemieckim, przygotowane specjalnie na tę okazję. Jednym z nich była inscenizacja na podstawie baśni H. Sienkiewicza.
W sobotę pożegnaliśmy się z gościnnym miastem Schöneiche, z rodzinami gospodarzy i nauczycielami. 

109676