53 RAJD SZLAKAMI PARTYZNTÓW NA LUBAŃ

Liczna reprezentacja naszej szkoły bo aż 33 członków SKKT wraz z opiekunami zdobyła dzisiaj Lubań. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy w Kluszkowcach, w Wąwozie Papieskim. Była to krótka trasa, ale bardzo ciekawa i wymagająca. Prowadziła na szczyt góry Wdżar. Następnie zdobyliśmy Lubań, co wymagało od nas również ogromnego wysiłku. Na zakończenie wzięliśmy udział w przeglądzie piosenki patriotycznej pod pomnikiem „Krwawej Wigilii” w Ochotnicy Dolnej, którego celem było uczczenie pamięci poległych w II wojnie światowej, w pacyfikacji gorczańskiej wsi.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom PTTK Szczawnica i opiekunom – p. Stanisławowi Bodziarczykowi, p.Wiolettcie Sypek, p. Jolancie Wygreckiej za wspólnie spędzony czas. Szczególne podziękowania należą się naszemu niezawodnemu przewodnikowi p. Tomaszowi Gabrysiowi za ciekawe historie i szybkie tempo rajdu. Dziękujemy również p. Marinie Velko za niezawodną fotorelację, apteczkę zawsze w gotowości oraz ratowanie butów niektórych uczestników.