Przejdź do treści
SPEKTAKL KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY
gra
6
5
1
4
3
2
Przejdź do stopki

KLASY SIÓDME W WARSZAWIE

KLASY SIÓDME W WARSZAWIE

Treść

15. maja - dzień I
Rozpoczęliśmy od zwiedzania imponującego Stadionu Narodowego, gdzie uczniowie mogli poczuć atmosferę sportowych emocji. Następnie udaliśmy się na Powązki, gdzie zapoznaliśmy się z historią i kulturą miejsca, skupiając się na ważnych postaciach z przeszłości Polski. Na zakończenie dnia odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie pod czujnym okiem przewodników muzeum mogliśmy zgłębić historię bohaterskiego powstania oraz poznać losy mieszkańców miasta podczas tych trudnych czasów. To był naprawdę inspirujący dzień.

16. maja - dzień II
Zobaczyliśmy magiczne miejsca stolicy Polski! Zwiedziliśmy Zamek Królewski, gdzie historia łączy się z legendami. Przeszliśmy się po Starym Mieście, gdzie niemal każdy kamień ma swoją opowieść. Odwiedziliśmy z przewodnikiem też Krakowskie Przedmieście, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Na koniec nie zapomnieliśmy podziwiać imponującego widoku z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki.

17. maja - dzień III
Trzeci dzień naszej wycieczki do Warszawy obfitował w liczne atrakcje i niezapomniane przeżycia.
Łazienki Królewskie – Dzień rozpoczęliśmy od spaceru po malowniczych Łazienkach Królewskich. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękno ogrodów oraz dowiedzieć się więcej o historii tego niezwykłego miejsca. 
Pałac w Wilanowie – Kolejnym przystankiem był Pałac w Wilanowie, gdzie uczniowie uczestniczyli w dwóch interesujących warsztatach:
"Na sarmackim dworze" – Warsztat ten przybliżył uczniom życie codzienne szlachty polskiej, ich zwyczaje i tradycje.
"Ceramiczne piecuchy" – Podczas tego warsztatu uczniowie mieli możliwość własnoręcznego tworzenia ceramiki, co okazało się być nie tylko edukacyjne, ale również niezwykle relaksujące i kreatywne.
Nowoczesne Muzeum Pieniądza – Na zakończenie dnia odwiedziliśmy Muzeum Pieniądza, gdzie uczniowie poznali historię polskiej waluty oraz zobaczyli, jak zmieniała się na przestrzeni wieków. Interaktywne wystawy i nowoczesne technologie sprawiły, że była to niezwykle ciekawa i pouczająca lekcja.
Dzień był pełen wrażeń, a uczniowie wrócili do domu z mnóstwem nowych doświadczeń i wiedzy.

 

115912