Mikołajki są obchodzone 6 grudnia, czyli w imieniny Mikołaja. Pojawienie się tej tradycji związane jest z postacią biskupa Mikołaja z Myry. Zgodnie z tradycją miał on być człowiekiem zamożnym – zarówno z uwagi na pełnione stanowisko, jak i dlatego, że rodzice pozostawili mu duży majątek w spadku – którym bezinteresownie dzielił się z potrzebującymi.
Mikołajki to święto, które od wielu już lat wpisane jest w naszą szkolną rzeczywistość.

MIKOŁAJKI KLASOWE W 5 "B"
Celem zorganizowania tego dnia inaczej niż zwykle w klasie 5b było: utrwalenie tradycji związanej z wypiekaniem pierniczków i ich ozdobianiem, ubiór ze świątecznym akcentem oraz wspólne spędzanie czasu podczas oglądania świątecznego filmu. Mikołajkowa zabawa umiliła uczniom szkolny dzień, który dzięki niej stał się bardzo przyjemny.

MIKOŁAJKI W KLASCH CZWARTYCH
W ramach prezentu mikołajkowego klasy czwarte wybrały się do Nowego Sącza. Głównym celem wycieczki był udział w seansie filmowym. Czwartoklasiści obejrzeli film "Kajtek Czarodziej". Nie zabrakło również atrakcji w postaci smacznego posiłku i drobnych słodkości.

MIKOŁAJKI W KLASACH 1 - 3
5 grudnia w ramach mikołajek uczniowie klas pierwszych, drugiej i trzeciej pod opieką swoich wychowawczyń udali się do MCK w Nowym Targu na spektakl teatralny pt. "Wigilijna Noc Piotrusia". Była to wzruszająca, świąteczna opowieść, w której Pan Andersen w Noc Wigilijną pozwolił Piotrusiowi zmienić zakończenie smutnej baśni o "Dziewczynce z zapałkami", aby w tę szczególną Noc wszystkie dzieci na świecie były szczęśliwe. Barwne dekoracje oraz piosenki uczyniły ten spektakl pięknym teatralnym widowiskiem.

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA 6A
Klasy 6"a" w ramach mikołajkowego prezentu wybrała się na wycieczkę do Zakopanego. Piękna zimowa aura, ciekawa lekcja przyrody w terenie. Na finał gra w kręgle. Pozytywne emocje i dużo dobrej zabawy.