Eliminacje rejonowe do XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”

W poniedziałek 4 grudnia w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyły się eliminacje rejonowe do XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”. Naszą szkołę reprezentowali laureaci Szkolnego Przeglądu Poezji Religijnej: Joanna Kotula, Justyna Sebastjańska, Maja Mazurek, Karolina Tokarczyk, Dagmara Słowik, Radosław Gawlik, Matylda Słabiak, Zofia Bańkosz, Hanna Zaród. Komisje oceniające zakwalifikowały 11 uczestników do finału, z czego aż czworo to uczniowie szczawnickiej „Jedynki”. W finale, który odbędzie się we wtorek 12 grudnia w Kopalni Soli Bochnia, z najlepszymi recytatorami zmierzą się: Zosia Bańkosz, Karolina Tokarczyk, Maja Mazurek i Radosław Gawlik. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za naszych finalistów.