POWIATOWE SZACHOWE IGRZYSKA DZIECI ZAKOŃCZONE SUKCESEM!

17 listopada w Kroscienku odbyły się powiatowe Szachowe Igrzyska Dzieci. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Anhelina Hryshko, Karolina Tokarczyk, Michał Bieniek, Dawid Bieniek, Franciszek Biel, Radosław Gawlik, Karol Niezgoda, Dmytro Velko i Nikita Velko. Turniej zostal rozegrany w systemie szwajcarskim: siedem partii każda trwała po 15 minut na zawodnika. Za wygraną otrzymywano 1 punkt, za remis 0,5 punktu, za przegraną 0. Turniej był drużynowy tzn. punktowali czterej najlepsi zawodnicy, a wśród nich musiała znaleźć się co najmniej 1 dziewczyna. Nasza drużyna okazała się najlepsza! Nikita zdobył 6 punktów, Dmytro 5,5, Michał 5 a Anhelina 4 - dzięki temu zastali drużynowymi mistrzami powiatu i uzyskali kwalifikacje na turniej wojewódzki! Gratulujemy wszystkim zawodnikom.
Uczniów zainteresowanych szachami pan Tomasz Gabryś zaprasza na zajęcia w każdy czwartek po siódmej lekcji do sali 34.