Przejdź do treści
SPEKTAKL KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY
gra
6
5
1
4
3
2
Przejdź do stopki

SPOTKANIE Z WIESŁAWEM DRABIKIEM

SPOTKANIE Z WIESŁAWEM DRABIKIEM

Treść

13.11.2023 nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3  wzięli udział w spotkaniu literackim. Organizatorem tego wydarzenia była Biblioteka Miejska w Szczawnicy, a zaproszonym gościem Wiesław Drabik - znany i ceniony autor książeczek dla dzieci. Spod jego pióra od 1995 roku wyszło około 250 utworów wydanych w kilku Wydawnictwach, m.in. Skrzat, Siedmioróg, Wilga, WSiP.
Te pełne humoru wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane są przez najmłodszych, oraz ich rodziców. Niektóre prace Wiesława Drabika były prezentowane w programach telewizyjnych, a także na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii. Od kilkunastu lat autor spotyka się z Czytelnikami swoich książek w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.
Na dzisiejszym spotkaniu uczniowie klas 1-3 bawili się wyśmienicie. Nie tylko dpowiadali na pytania autora, za co otrzymywali prezenty w postaci książeczek, zakładek do książek czy naklejek, ale również mogli zadawać własne. Chętnie włączyli się w te zabawy, a las rąk świadczył o ich dużej wiedzy i znajomości utworów pana Drabika. Na zakończenie spotkania każdy mógł zakupić książeczkę z dedykacją i autografem.

Dziękujemy Bibliotece Miejskiej za zaproszenie, a autorowi życzymy wielu sukcesów na polu literackim.

115912