Przejdź do treści
SPEKTAKL KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY
gra
6
5
1
4
3
2
Przejdź do stopki

XIII SZCZAWNICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 2023

XIII SZCZAWNICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 2023

Treść

XIII Szczawnicki Bieg Niepodległości przeszedł do historii.
340 biegaczy i 21 piechurów ukończyło dzisiejszy bieg. Warunki pogodowe, mimo wcześniejszych prognoz, okazały się sprzyjające. To tradycyjne sportowe wydarzenie na trwałe wpisało się już w szczawnickie obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Nieodłącznym elementem wydarzenia było wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego, o godzinie 12:00 w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa Do Hymnu!”.

Dziękuję wszystkim uczestnikom, ich opiekunom i dyrektorom szkół, które wystawiły swoje reprezentacje. Wielkie podziękowania kieruję do Rodziców najmłodszych biegaczy, którzy wspierali swoje dzieci przed i w trakcie rywalizacji.

Najmłodszą zawodniczką była Julia Korus ur.2021 r. Gratuluję również Panu Józefowi Gomułce (ur. 1942 r.) – najstarszemu uczestnikowi naszego biegu.

Dzięki właścicielom „Karczmy U Polowacy”, zawodnicy mogli się posilić smacznym poczęstunkiem i rozgrzać się gorącą herbatą.
Wartościowe nagrody ufundowało Miasto i Gmina Szczawnica.
Wielkie podziękowania za wsparcie i pomoc składam: Panu Grzegorzowi Niezgodzie - Burmistrzowi Miasta i Gminy Szczawnica za honorowy patronat,
Pani Paulinie Mogilskiej – Słowik – Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji, która wspierała organizację imprezy wraz z pracownikami CKSiP,
Dyrektorom szkół - za poparcie idei biegu poprzez wystawienie reprezentacji swoich szkół,
Rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy za pomoc organizacyjną, panu Bartoszowi Ciesielce za pomoc w zabezpieczeniu imprezy.
Pani Janinie Zachwiei (PSONI Szczawnica) za wypożyczenie sprzętu zabezpieczającego imprezę,
Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy oraz panu Witoldowi Majerczakowi za zabezpieczenie bezpieczeństwa i pomocy medycznej (na szczęście nie było interwencji),
Właścicielom „Karczmy U Polowacy”, szczególnie panu Hubertowi Klimkowi za przyjęcie imprezy na swój teren i „pod swój dach” oraz organizacyjne wsparcie.

Organizacja biegu, to dzieło nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy. W komitecie organizacyjnym współpracowali: Jadwiga Piotrowska, Agnieszka Szepielak, Jolanta Wygrecka, Anna Ciesielka, Wioletta Sypek, Anna Oleś, Marzena Tarasek, Anna Manowska, Józefa Tokarczyk, Aneta Królczyk – Smreczek, Karolina Węglarz, Katarzyna Węglarz, Aneta Horniczak, Robert Smolarski, Łukasz Kramarczyk.
Dziękuję wolontariuszom, uczniom SP1 pracującym w Szkolnym Kole Wolontariatu za wykonywanie wielu czynności usprawniających organizację imprezy.
Za innowacyjne rozwiązania organizacyjne dziękuję p. Bogumile Adamczyk, Małgorzacie Dziubińskiej - Błażusiak i Agnieszce Szepielak.

Dziękuję panu Jackowi Piotrowskiemu za prowadzenie dzisiejszej imprezy.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy – Paweł Sypek

WYNIKI BIEGU

NORDIC WALKING + NAJMŁODSZY I NAJSTARSZY UCZESTNIK
 

115912