MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW

29 września 2023 roku odbywa się Małopolska Noc Naukowców!
Nie mogło nas tam zabraknąć! 🙂 Reprezentacja z naszej szkoły to 25 uczniów, którzy otrzymają sporą dawkę wiedzy o kosmosie i wszechświecie, bo przecież trwa Rok Kopernikański!
17. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców sporo uwagi kieruje w stronę uczonego z Torunia. Na pewno nie zabranie ciekawych wykładów, łamigłówek czy ciekawostek dotyczących wielkiego Polaka.

A oto nasza marszruta:
PRZYSTANEK 1 - Ogród Doświadczń im. Stanisława Lema
PRZYSTANEK 2 - spacer i zwiedzanie Krakowa
PRZYSTANEK 3 - zajęcia w Akademii Górniczo-Hutniczej

*Ciekawostka

550 lat temu urodził się Mikołaj Kopernik, a z okazji trwającego Roku Kopernikańskiego w całej Polsce organizowane będą różne konferencje, seminaria, wykłady dotyczące wielkiego Polaka i astronoma. Co więcej, rozpoczął się Światowy Kongres Kopernikański. Zainaugurowano go na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w rocznicę urodzin astronoma – 19 lutego. Jego ideą jest przedstawienie wszystkich rzetelnych i znanych dotąd informacji o uczonym, oraz pokazanie wpływu naukowca nie tylko na rozwój nauki, ale także na sztukę czy kulturę. Kongres o formule kroczącej tworzą 4 polskie instytucje naukowe w tym Uniwersytet Jagielloński – partner Małopolskiej Nocy Naukowców.