SPRZĄTAMY DLA POLSKI

Wolontariusze i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy 20 kwietnia w godzinach popołudniowych wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Polski", której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko.

Pod opieką koordynatorów SKW oraz nauczycieli wychowania fizycznego uczniowie wyposażeni w worki i rękawiczki wyszli ze szkoły, aby zbierać odpady w wyznaczonych miejscach.

Codziennością społeczności „Jedynki” jest również zbiórka surowców wtórnych takich jak: nakrętki i baterie oraz szkolenie uczniów w kwestii segregacji odpadów.

Dbamy bowiem o to, żeby nieustannie edukować naszych uczniów w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Chcemy, by wyrośli na ludzi odpowiedzialnych, dbających zarówno o swoje najbliższe otoczenie, jak i całą planetę. Tak się stanie, jesli każdy będzie dbał przede wszystkim o "swoje podwórko" i o miejsca za które jest odpowiedzialny.