PLEBISCYT*PLEBISCYT*PLEBISCYT

3 marca biblioteka szkolna zorganizowała plebiscyt na najpopularniejszą książkę ( w klasach 1-3) i najpopularniejszego autora ( w klasach 4-8). Głosowanie odbywało się na przerwach, a wzięło w nim udział 84 uczniów. Uczniowie klas młodszych wymieniali różne tytuły, które nie powtarzały się: „ O psie, który jeździł koleją”, „Harry Potter”, „Asiunia”, „Nela mała reporterka”, „Cukierku, ty łobuzie”, „Afryka Kazika”, „Martynka”, „Bambi”. Za najpopularniejszego pisarza uznano Henryka Sienkiewicza. Drugie miejsce zajął Adam Mickiewicz, trzecie Aleksander Kamiński, a kolejne miejsca zajęli: J.K. Rowling, Clive Staples Lewis, Krzysztof Kamil Baczyński, Jan Brzechwa, John Flanagan i Juliusz Słowacki. Głosy otrzymali również: Antoine de Saint Exupery, Grzegorz Kasdepke, Suzanne Collins, Brandon Mull, Edyta Prusinowska, Julian Tuwim, Łesia Ukrainka, Iwan Franko, Taras Szewczenko oraz nasz rodzimy artysta Michał Słowik - Dzwon. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w plebiscycie i zapraszamy do wypożyczania nowości bibliotecznych.