XII SZCZAWNICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - WYNIKI

XII SZCZAWNICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - WYNIKI

• Zorganizowany po raz pierwszy w 2010 roku z inicjatywy dyrekcji i grupy nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy.
  • W 2020 roku bieg nie odbył się z powodu pandemii.
  • Tegoroczna edycja zgromadziła na listach startowych 499 zawodników (wg list startowych), bieg ukończyło 364 uczestników.
  • Patronat Honorowy Biegu od początków jego organizacji sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica – Pan Grzegorz Niezgoda.
  • Fundator nagród – Miasto i Gmina Szczawnica

Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich uczestników, przede wszystkim zawodników, którzy postanowili uczcić Święto Niepodległości uczestnicząc w naszym biegu. Szczególne podziękowania kieruję do szkół, których Dyrektorzy i Nauczyciele zorganizowali swoje reprezentacje i przybyli wraz z uczniami na trasę biegu.  Podziękowania składam także wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji tegorocznego biegu. A byli to:

• Urząd Miasta i Gminy w Szczawnicy
  • Karczma U Polowacy – pp. Klimkowie – organizacja biura zawodów, przygotowanie poczęstunku dla zawodników,
  • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy.
  • Związek Podhalan o/Szczawnica – wsparcie organizacji, podziękowania dla p. Prezes Agnieszki Ciesielki oraz Ewy Ligas
  • OSP Szczawnica – zabezpieczenie tras biegowych, podziękowanie dla p. Prezes Moniki Mastalskiej oraz Karoliny Bańkosz, Pawła Poremby, Mateusza Zarotyńskiego i Piotra Mastalskiego.
  • GOPR – zabezpieczenie tras i transportu medycznego, panowie: Tomasz Zachwieja, Zbigniew Botor, Marcin Szczepaniak, Rafał Szołtysik, Piotr Kuczała, Jakub Bańkosz, Maciej Gębala, Radosław Woźniak i Wojciech Trojnarski.
  • Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy – obsługa nagłośnienia, wsparcie poligraficzne, podziękowanie dla p. dyrektor Pauliny Mogilskiej – Słowik oraz p. Sylwii Piekarczyk,  p. Piotra Stępniewskiego i p. Marcina Ciesielki.
  • Pan Witold Majerczak – zabezpieczenie medyczne
  • Straż Miejska – zabezpieczenie strefy zawodów, podziękowanie dla funkcjonariuszy
    i komendanta p. Jerzego Janowicza
    .
  • Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczawnicy.

W zespole organizacyjnym Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy działali:

Józefa Tokarczyk, Anna Manowska, Monika Świerz, Marzena Tarasek, Jadwiga Piotrowska, Wioletta Sypek, Anna Ciesielka, Jolanta Wygrecka, Karolina Węglarz, Katarzyna Węglarz, Aneta Horniczak, Agnieszka Szepielak, Robert Smolarski, Łukasz Kramarczyk.

Dyrektor Szkoły – Paweł Sypek