DZIEŃ ZIEMI W JEDYNCE

22 kwietnia to obchodzony na całym świecie Dzień Ziemi. W "Jedynce" co roku pamiętamy o tym ekologicznym święcie przypominając wszystkim uczniom o konieczności i potrzebie ochrony środowiska. W tym roku towarzyszyło nam hasło: "Zainwestuj w naszą planetę!"

Z tej okazji zorganizowany został szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw.

Krótki występ i pokaz mody z materiałów odpadowych przygotowany przez klasy V oraz doświadczenia naukowe przeprowadzone przez klasy VII ze wsparciem nauczycieli fizyki i chemii. Głównym "bohaterem" doświadczeń było powietrze, którego ochrona jest ważną częścią ekologii. Rozwój nauki ma też znaczenie "inwestycji" w naszą przyszłość, którą chcemy spędzić w czystym środowisku. Było kolorowo i ciekawie. Publiczność zaangażowała się w występ nagradzając co raz wszystkich gromkimi brawami. Po spotkaniu posialiśmy wokół naszej Lipy Przyjaźni rośliny miododajne. Wykonane przez uczniów domki dla owadów znalazły tam również swoje miejsce.