Przejdź do treści
1
2
3
Przejdź do stopki

SPOTKANIE Z UCZESTNIKAMI PARAOLIMPIADY W PEKINIE 2022

SPOTKANIE Z UCZESTNIKAMI PARAOLIMPIADY W PEKINIE 2022

Treść

Na zaproszenie Dyrektora Szkoły oraz Rady Rodziców przybyli dzisiaj do szkoły znakomici Goście - Iweta Faron i Witold Skupień, niepełnosprawni sportowcy, uczestnicy Mistrzostw Polski i Świata oraz Igrzysk Paraolimpijskich w narciarstwie biegowym i biathlonie. Przybyli z Nimi również Pani Zofia Faron oraz Pan Marcin Niewiarowski, działacze i popularyzatorzy sportu z klubu, w którym trenują Iweta i Witold - Obidowiec Obidowa.

W spotkaniu wzięli również udział Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Pan Grzegorz Niezgoda, Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Promocji Pani Paulina Mogilska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Oleksy.

W trakcie spotkania uczestnicy ostatnich Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie przekazali wiele informacji przybliżających sport niepełnosprawnych. Opowiedzieli swoje historie wyboru sportu, jako życiowej drogi realizacji własnych marzeń oraz pokonywania przeciwności losu. W rundach pytań z sali uczniowie zaspokajali swoją ciekawość dotyczącą kariery sportowej naszych Gości, ale także Ich marzeń, pokonywania niepełnosprawności, zainteresowań pozasportowych i wielu innych tematów.

Na zakończenie każdego z dwóch spotkań uczniowie mogli otrzymać pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Za przybycie do Szczawnicy i spotkanie podziękował przybyłym Pan Burmistrz. W swoim wystąpieniu podkreślił wspaniały przykład przezwyciężania słabości i ograniczeń, który dali nam dzisiejsi Goście. 

Na pamiątkę spotkania Pan Dyrektor Paweł Sypek wraz z uczniami, wręczyli Pani Iwecie i Panu Witoldowi ozdobne podziękowania.

Serdecznie dziękujemy.

36542