XIII - 21.05 - 26.05.2012 r. Szczawnica

WIZYTA DELEGACJI Z SCHÖNEICHE 21 - 26 MAJA 2012 R.

W dniach od 21 do 26 maja 2012 r. gościliśmy w Szczawnicy delegację niemieckiej Szkoły Podstawowej z Schöneiche.
Być może nie wszyscy wiedzą, że wymiana młodzieży szkolnej to przedsięwzięcie zapoczątkowane już w roku 2000. Przez dwanaście lat stało się ono ważnym punktem w szkolnym kalendarzu imprez i uroczystości oraz wpisało się w historię i tradycję Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy.

Podczas tegorocznego spotkania goście wzięli udział między innymi w projekcie „Dobrzy Przyjaciele”, gdzie sześć grup uczniów, uczestniczyło w warsztatach, zapoznając się z kulturą, tradycją oraz rozwojem ekonomiczno – społecznym naszego regionu. Dodatkową atrakcją były liczne wyjazdy i wycieczki, a miedzy nimi wycieczka do Czorsztyna, Krakowa, Zakopanego i Wieliczki oraz Spływ Dunajcem.

Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiegał pobyt naszych gości w Szczawnicy, przeczytajcie relacje z kolejnych dni spotkania młodzieży naszych szkół.

MW