Przejdź do treści
1
2
3
Przejdź do stopki

AKCJE BIBLIOTECZNE

Treść

 

 NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

2018/2019

 

22 MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE

CZYTAJ WIĘCEJ...

 

LEKCJE BIBLIOTECZNE

1.      W listopadzie i grudniu metodą projektu przeprowadzono 20 lekcji bibliotecznych ( w kl. 0-3 – 7 lekcji, w kl. 4-8 – 13 lekcji). W klasach młodszych skupiono się na zapoznaniu z nowościami książkowymi, czego efektem były prace plastyczne i systematyczne wypożyczanie książek. W klasach 4-8 zajęcia prowadzone były w oparciu o książkę ”Zagadki detektywistyczne”  Victora Escandell’a. Okazało się, że zagadki logiczne wymagające od dziecka abstrakcyjnego myślenia ćwiczą kreatywność  oraz uczą niestandardowego podejścia do problemów. To zachęciło uczniów do wypożyczania innych książek o podobnej tematyce.


GALERIA


AKCJE

2.      Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości zorganizowano akcje:

- 100 ilustracji na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

- „Zakładka do książki” ( 9XI i 13 XI )

- 100 haseł na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Akcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, ich efektem jest album z ilustracjami do nowych książek przeczytanych przez uczniów oraz gazetka z hasłami kojarzącymi się ze słowem ”Polska”.  Specjalnie przygotowano tablicę „11 listopada”, którą wykorzystano na lekcjach bibliotecznych.


GALERIA

 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

3.  W ostatnim tygodniu nauki w ramach współpracy z hurtownią książek w Tuliszkowie  zorganizowano „Kiermasz Świąteczny”. Uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli zakupić książki o różnej tematyce: opowiadania dla dzieci, dorosłych, kolorowanki, zeszyty ćwiczeń, albumy, lektury szkolne i inne. Każda taka sprzedaż związana jest z pozyskaniem nowych książek. W tym roku biblioteka szkolna wzbogaciła księgozbiór o 30 egzemplarzy.

 

GALERIA

 

WRÓĆ...

37632