NAUCZYCIELE JEDYNKI CZYTAJĄ SWOIM UCZNIOM

NAUCZYCIELE JEDYNKI  CZYTAJĄ SWOIM UCZNIOM

Treść

2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ma on na celu rozpowszechnienie literatury dziecięcej oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Święto zostało ustanowione w 1967 roku, a w  1979 roku Polska była jego organizatorem. Od 2001 roku w naszym kraju odbywa się również akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”, która ma uświadomić społeczeństwo, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek oraz zachęcić  rodziców do czytania książek swoim dzieciom.

Już dziś z tej okazji nauczyciele „Jedynki” czytają swoim uczniom baśń Hansa Christiana Andersena pt.: „Pięć ziarnek grochu”.
Zgadnij, kto dla Ciebie czyta?
Podaj w kolejności imiona i nazwiska nauczycieli biorących udział w słuchowisku i prześlij odpowiedzi do 2 kwietnia (piątek) na adres:
biblioteka@sp1.szczawnica.pl. Podaj swoje imię i nazwisko. Spiesz się! Na trzech pierwszych uczestników konkursu czekają nagrody.

Pięc ziarnek grochu